PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-03-04
Łazienka z oknem w roli głównej
Najprostszym, a zarazem bardzo dekoracyjnym sposobem osłonięcia wnętrza jest montaż wewnętrznych rolet tekstylnych.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie
Okno w łazience staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w mieszkaniach czy domach. Nic w tym dziwnego – praktycznych zalet nie można mu w końcu odmówić. Jak sprawić, by stało się także ozdobą?

Przeszklenia w łazience dają przede wszystkim możliwość cieszenia się naturalnym światłem słonecznym, co doceniają szczególnie Panie podczas wykonywania makijażu czy innych zabiegów pielęgnacyjnych. Brak konieczności zapalania światła w ciągu dnia wpływa także na wysokość rachunków. Ale głównym walorem okien w tym pomieszczeniu jest możliwość jego wentylacji. Szybkie pozbycie się pary wodnej uchroni wnętrze przed konsekwencjami zbyt długo utrzymującej się wilgoci.

Kolorowe rolety
Firanki odchodzą do lamusa. Najprostszym, a zarazem bardzo dekoracyjnym sposobem osłonięcia wnętrza przed wzrokiem osób niepowołanych jest montaż wewnętrznych rolet tekstylnych. Szeroki wybór modeli, kolorów i wzorów pozwala dobrać odpowiednią osłonę do charakteru wystroju całego pomieszczenia. Dzięki temu okno nie będzie elementem wyróżniającym się, niedopasowanym, ale spójnym uzupełnieniem klimatu, kropką nad „I”. – W łazience najlepiej sprawdzą się mini rolety lub modele w systemie kasetowym – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner. – Montowane bezpośrednio na ramie okna pozwalają bez problemu otworzyć je lub uchylić, dzięki czemu po gorącej kąpieli można szybko przewietrzyć pomieszczenie, nie narażając się na wzrok sąsiadów.


Lotari, Dekoracyjny Żakard Microllo
Fot: Franc Gardiner


Z naturą na Ty
Jeszcze do niedawna hitem łazienek była morska aranżacja. Królowały błękity i zielenie, czasem przełamywane piaskowymi barwami. Do tego obowiązkowo porozkładane muszelki i ręczniki w tonacji dobranej do reszty elementów. Pomysły nawiązujące do natury wciąż są na czasie, jednak w trochę odmiennej formie. Kolory ziemi i beże idealnie skomponują się z bambusowymi roletami czy drewnianymi żaluzjami. Do tego kadzidełko o zapachu drzewa sandałowego, ciepłe oświetlenie i podczas kąpieli można poczuć się, jak na egzotycznej, nieodkrytej przez człowieka wyspie.

Bez zasłaniania
Jeżeli chcemy zmienić okno w dekoracyjny, przyciągający wzrok akcent, nie zasłaniając go jednocześnie, możemy zdecydować się na szyby ze szkła ornamentowego. Dzięki specjalnej technologii szyba jest dekoracyjnie wytłaczana, dzięki czemu zapewnia potrzebną intymność, a jednocześnie przepuszcza światło nie zaciemniając pomieszczenia. Zwolennicy kolorowych dodatków mogą przemyśleć także wybór oryginalnych witraży. Jednak w tym wypadku znaleźć trzeba złoty środek, aby w wystroju łazienki zachować harmonię i uniknąć wrażenia chaosu.

Zdjęcie główne:
Roleta klasyczna marki Lotari
Fot: Franc Gardiner


informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner