PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-12-11
Nim zabłyśnie Pierwsza Gwiazdka…
Zabierając się za kreowanie bożonarodzeniowej aranżacji mieszkania warto zacząć od przygotowania dokładnego planu.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Zapach domowych potraw, goździków, pięknie ubrana choinka, oczekiwanie na prezenty, ale przede wszystkim czas spędzany w gronie najbliższych. Wszystko to składa się na jedyny w swoim rodzaju, bożonarodzeniowy nastrój. Wisienkę na torcie stanowią iście świąteczne dekoracje.

Kolory kojarzące się z Bożym Narodzeniem to przede wszystkim zieleń drzewka i nasycona, ponadczasowa czerwień. Na drugim biegunie znajdują się natomiast biel, srebro i błękit – charakterystyczne dla zimowego krajobrazu za oknem. W wielu mieszkaniach właśnie te barwy grają pierwsze skrzypce podczas Świąt. Bardzo często wizja rodzaju aranżacji rozpoczyna się od pomysłu na choinkę. Wiele osób decyduje się na jedno- lub dwukolorowe dodatki. Wśród trzymających się bezpiecznej klasyki - prym wiodą tradycyjne kolory. Jednak coraz częściej pozwalamy sobie na odrobinę szaleństwa – fiolet ze srebrem, eleganckie złoto z czernią czy odcieniami brązu.


Lotari, Fantazja Dekoru Microllo
Fot: Franc Gardiner

Wyjątkową atmosferę w pomieszczeniach tworzy nie tylko ubrane odpowiednio drzewko. W podobnym klimacie najczęściej przygotowuje się stroiki, dobiera kolory świec, serwetki i inne dodatki. Czasem stylizacji podlegają także inne, rzec można „poważniejsze”, elementy. Specjalne na tę okazję dobrane sukienki na krzesła lub dekoracje okienne idealnie dopełnią całości, podkreślając wyjątkowość tego czasu.

Sznurkowe zasłony mogą stać się ciekawym dodatkiem w świątecznej aranżacji. Zwiewne i delikatne, reagują na najmniejszy ruch powietrza – niczym wirujące, muskane przez wiatr płatki śniegu. Wybrane modele z kolekcji Ażurowe Piękno marki Lotari ozdobione są dodatkowo przezroczystymi koralikami. W połączeniu z czarnym lub turkusowym kolorem sznureczków przypominają lodowe sople. Innym pomysłem na wystrój okna są rolety wykonane z nietypowych tkanin. Rolety z materiału imitującego zamsz sprawią, że pomieszczenie zyska przytulny wymiar. Zimowo zrobi się dzięki wzorzystym tkaninom, np. z motywem podobnym do spadających płatków.

Ciekawym rozwiązaniem, niekojarzącym się w pierwszej chwili z Bożym Narodzeniem, są dodatki z naturalnych materiałów. Drewniane, słomkowe i czekoladowe ozdoby choinkowe, jabłka, orzechy czy pomarańcze ułożone w wiklinowych koszach, laski cynamonu i bambusowa roleta w oknie – a do tego wszechobecny zapach choinki, przeplatający się z nutami goździków i świątecznych wypieków. Takie wnętrze na pewno urzeknie domowników swoim klimatem.

Zabierając się za kreowanie bożonarodzeniowej aranżacji mieszkania warto zacząć od przygotowania dokładnego planu. Spójna kolorystyka dodatków powinna współgrać ze stylem i barwami królującymi w mieszkaniu. Nawet w Święta przesada nie jest mile widziana – nie róbmy z salonu wielkiej choinki.

Zdjęcie główne:
Lotari, Zamszowy Szyk
Fot: Franc Gardiner

informacja na podstawie materiałów: Franc Gardiner