PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-06-18
Funkcjonalna dekoracja okien – odkryj automatykę do zasłon od Somfy
Somfy wprowadza na rynek nowe napędy MoveliteTM i GlydeaTM Ultra, które wraz z dostępnym już w ofercie napędem Irismo® ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Zasłony ze szczyptą nowoczesnej technologii? Wygodne sterowanie dostępem światła dziennego do pomieszczeń? Somfy wprowadza na rynek nowe napędy MoveliteTM i GlydeaTM Ultra, które wraz z dostępnym już w ofercie napędem Irismo® stanowią pełną gamę automatyki do zasłon, do wykorzystania w każdym wnętrzu.  

Choć z roku na rok rośnie popularność różnego typu rolet, również tych wyposażonych w napędy elektryczne, klasyczne zasłony i firany mają wciąż ogromną rzeszę zwolenników. Wykorzystujemy je do typowych okien i do przeszkleń o dużej powierzchni. Z jednej strony podkreślają charakter wnętrza i nadają mu przytulnego klimatu, a z drugiej - niezawodnie pomagają chronić naszą prywatność.

Somfy, lider automatyki domowej i systemów sterowania, oferuje gamę przewodowych i bezprzewodowych napędów: Irismo®, MoveliteTM i GlydeaTM Ultra. Dzięki nim zasłony zyskują nowoczesny wymiar i wygodną funkcję sterowania - bez konieczności wstawania z fotela, a nawet zdalnie.

  • MoveliteTM - przystępne i eleganckie rozwiązanie do zasłon o wadze do 35 kg
  • Irismo® - napęd bezprzewodowy o łatwej instalacji, zasilany akumulatorowo
  • GlydeaTM Ultra - rozwiązanie premium, wyróżniające się ultra cichą pracą

Lekki i płynny ruch zasłon

Automatyka Somfy to przede wszystkim możliwość komfortowego sterowania zasłonami za pomocą pilota, eleganckiego nadajnika naściennego czy nawet z poziomu aplikacji w naszym smartfonie. Regulujemy dostęp światła dziennego do wnętrz bez żadnego wysiłku, niepotrzebnych szarpnięć, które mogą niszczyć tkaninę. „Zasłony sterowane elektrycznie pozwalają precyzyjnie dostosować ilość światła, które dostaje się do domu w dowolnym momencie. Dzięki połączeniu wybranego napędu i karnisza elektrycznego z centralą smart home, np. TaHoma Premium i opcji scenariuszy możemy sterować nimi tak, aby były zasunięte w godzinach największego nasłonecznienia. Dzięki temu unikniemy przegrzania się wnętrza. Ponieważ zasłony rozpraszają światło, zapomnimy o odblaskach na monitorze komputera lub telewizora. Sterowanie zasłonami ochroni również meble, dzieła sztuki, dywany, a nawet powierzchnie drewniane przed szkodliwym wpływem zbyt intensywnych promieni słonecznych" - mówi Aleksandra Pyziak, Marketing Manager w Somfy.


Ważny jest piękny efekt

Zasłony sterowane elektrycznie znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie stawiamy na piękno: w domach, apartamentach i mieszkaniach, jak również w budynkach użyteczności publicznej, jak centra konferencyjne, pokoje hotelowe, centra wellness i spa, a nawet salony pokazowe czy recepcje. Napędy Somfy wyróżniają się niewielkim rozmiarem, a to sprawia, że są one całkowicie ukryte pod tkaniną. Dodatkowo gwarantują perfekcyjne ułożenie każdej zasłony: można je stosować do zasłon długich i ciężkich, klasycznych prostych, a także osiągnąć nienaganne falowanie.

Otwieranie na jedną stronę lub na sposób teatralny, montaż naścienny lub do sufitu - napędy wraz z karniszami przygotowanymi na wymiar dają nieograniczone możliwości zastosowania w zależności od stylu i przeznaczenia wnętrza. Dzięki funkcji miękki start i stop (wolniejsza praca napędu na początku i na końcu) automatyka Somfy chroni przed szarpnięciami i zasłony zachowują piękno na dłużej.

Rozszerzona ochrona

Automatyka do zasłon może okazać się nieoceniona podczas wakacyjnych wyjazdów. Tkanina może odsłaniać okna i je zasłaniać tak, by symulować obecność domowników i odstraszać nieproszonych gości. Warto zwrócić uwagę, że elektryczne karnisze to tylko jeden z elementów smart home, który podnosi poziom komfortu i bezpieczeństwa w naszych mieszkaniach i domach każdego dnia. Dziś możemy zdalnie z poziomu smartfona czy tabletu, a nawet za pomocą komend głosowych sterować chociażby roletami zewnętrznymi, żaluzjami, markizami, pergolami, bramami wjazdowymi czy garażowymi, alarmami czy kamerami.

Napędy do zasłon Irismo®, MoveliteTM i GlydeaTM Ultra marki Somfy to wszechstronne i innowacyjne rozwiązania, które nadadzą każdemu wnętrzu nowoczesny design, funkcjonalność i nutę elegancji. To prestiż, na który możemy pozwolić sobie w każdym domu i mieszkaniu.

źródło: Somfy