PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-02-22
KRISPOL. Leczymy z misją
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie, że budowanie lepszego świata, to nasze wspólne zadanie.

KRISPOL Sp. z o.o.
Psary Małe, ul. Budowlana 1
62-300 Września

tel. 61 662 41 00
fax 61 436 76 48
biuro@krispol.pl
www.krispol.pl

» więcej o firmie

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie, że budowanie lepszego świata, to nasze wspólne zadanie. Wierzymy, że każda firma powinna angażować się społecznie, dlatego też jednym z obszarów działań KRISPOL jest wsparcie projektu szkoleń z opieki noworodkowej - Newborn Life Support w Krajach Globalnego Południa.


Misją polskich studentów jest edukacja personelu medycznego w Kenii, gdzie śmiertelność noworodków jest bardzo wysoka, a jej bezpośrednią przyczyną jest niewystarczająca opieka. W 2018 roku, m.in. dzięki wsparciu firmy KRISPOL, w ciągu 2 miesięcy studenci z Polski przeszkolili personel pielęgniarski i studentów pielęgniarstwa. Głównym obszarem kursów była resuscytacja noworodka, a także opieka ogólnopediatryczna. To bardzo ważne, gdyż oddziały szpitalne w tym obszarze świata, nie są nastawione na noworodka.

- Działania CSR-owe prowadzimy lokalnie, ale staramy się również angażować w globalne inicjatywy. W zeszłym roku oprócz Students'Medical Aid wsparliśmy również akcję „STOP Hungry", która ma na celu walkę z głodem i niedożywieniem. Wychodzimy z założenia, że pomoc potrzebującym powinna być na stałe wpisana w działania firmy, często w żartach mówimy o „podatku od sukcesu". Cieszymy się otwartą polityką Zarządu w tym obszarze - wyjaśnia Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager z firmy KRISPOL.  
KRISPOL
jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Firma jest obecna w branży budowlanej od ponad 25 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.
źródło: Krispol