PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-01-31
Technologia io-homecontrol® i sterowanie głosem bez tajemnic
Somfy rusza z cyklem szkoleń w nowym Centrum Szkolenia Praktycznego. Już teraz eksperci, instalatorzy ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy uruchamia nowe Centrum Szkolenia Praktycznego

Somfy rusza z cyklem szkoleń w nowym Centrum Szkolenia Praktycznego. Już teraz eksperci, instalatorzy, integratorzy i architekci mogą korzystać z nowoczesnego parku szkoleniowego, obejmującego przestrzeń seminaryjną, ponad 40 ekspozytorów szkoleniowych, a także salon ekspozycyjny Happy Home Somfy przy ul. Marywilskiej 34 w Warszawie.

Profesjonalnie wykonany montaż oraz odpowiednia konfiguracja automatyki i rozwiązań typu smartHome to kluczowe czynniki wpływające na ich wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Ponadto dynamiczny rozwój branży nowoczesnych technologii wymaga ciągłego podnoszenia kompetencji. Centrum Szkolenia Praktycznego Somfy z całym zapleczem produktów z zakresu automatyki i rozwiązań smartHome dysponuje innowacyjnymi narzędziami szkoleniowymi, zapewniając idealne warunki do zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności.

„Oczekiwania klientów wobec rozwiązań smartHome i ich funkcji w naszym życiu zmieniają się wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Dziś dom inteligentny może być w dużym stopniu bezprzewodowy, a budujemy go w oparciu o model przypominający „lego" - stopniowo dodajemy kolejne urządzenia czy elementy jak sterowanie głosem i oświetleniem. W dobie niezwykle intensywnej konkurencji rynkowej klienci wybierają wykonawców sprawdzonych, którzy doskonale znają najnowsze rozwiązania i posiadają wszelkie uprawnienia, nadane przez producentów - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Program szkoleniowy

Co roku ze szkoleń Somfy korzysta ponad pół tysiąca uczestników. Dzięki temu instalatorzy, integratorzy czy architekci zainteresowani nowymi technologiami dla domów i budynków użyteczności publicznej mogą regularnie aktualizować swoją wiedzę o rozwiązaniach smartHome i zagwarantować najwyższy poziom obsługi klientów.

Szkolenia zostały opracowane tak, by każdy wykonawca mógł dobrać rozwiązania smartHome do aktualnych potrzeb klientów z możliwością aktualizacji systemu w przyszłości. Osią programu treningowego jest technologia io-homecontrol®, której głównymi wyróżnikami są bezpieczeństwo komunikacji i gwarancja otrzymania informacji zwrotnej o aktualnym stanie każdego z urządzeń - stwierdza Jarosław Getka, lider działu technicznego Somfy Polska. 

W Centrum realizowanych będzie kilka paneli szkoleniowych obejmujących:

  • systemy sterowania smartHome, czyli centrale TaHoma® Premium i Connexoon,
  • napędy i sterowania do rolet, żaluzji zewnętrznych, screenów i markiz czy osłon wewnętrznych,
  • napędy do bram wjazdowych i garażowych,
  • systemy do inteligentnego zabezpieczenia domu z gamy Somfy Protect,
  • sterowania obiektami BMS,
  • szkolenie dla Integratorów systemów smart.

W trakcie poszczególnych szkoleń uczestnicy nabędą wiedzę o właściwym doborze rozwiązań automatyki dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów czy projektów inwestycyjnych. Zdobędą również umiejętności w zakresie prawidłowego montażu, instalacji, programowania, konfiguracji i regulacji urządzeń.

Centrum Szkolenia Praktycznego jest ściśle powiązane z showroomem Happy Home Somfy, z którym tworzy kompleks szkoleniowo-ekspozycyjny. Happy Home Somfy łączy wzornictwo, innowacje i specjalistyczny know-how dla osób poszukujących inspiracji i kompleksowych rozwiązań automatyki oraz domów i budynków w wersji smart.

źródło: Somfy