PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-12-12
Somfy z wyróżnieniem w konkursie Dobry Design 2019
Już po raz ósmy architekci i projektanci wybrali najbardziej designerskie artykuły do wyposażenia wnętrz.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Już po raz ósmy architekci i projektanci wybrali najbardziej designerskie artykuły do wyposażenia wnętrz. W konkursie Dobry Design 2019 w kategorii nowoczesne technologie wyróżniono kamerę wewnętrzną Somfy.

W konkursie oceniane są najbardziej oryginalne rozwiązania, wyznaczające trendy wzornictwa, które wyróżniają się niebanalna formą i pełną skalą funkcjonalności.


Somfy, jako producent innowacyjnej inteligentnej automatyki domowej w swoich produktach, łączy technologie z oryginalnym designem, by podkreślić indywidualny charakter każdego wnętrza. Jak mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska: „Przy wyposażaniu wnętrz dobieramy produkty jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Wyróżniona w konkursie Dobry Design kamera wewnętrzna doskonale reprezentuje nasze portfolio produktowe. To niewielkie urządzenie może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z systemem Somfy Protect, by dać nam pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność".

Wewnętrzna kamera Somfy jest urządzeniem typu „plug and play". Można ją samodzielnie zainstalować i skonfigurować ze smartfonem za pomocą intuicyjnej aplikacji Somfy Protect. Pozwala w dowolnej chwili i z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co dzieje się w domu. Kamera posiada wbudowany czujnik ruchu, który w momencie wykrycia zagrożenia uruchamia nagrywanie krótkiego filmu ze zdarzenia. Równolegle otrzymamy również powiadomienie w aplikacji na smartfonie.

Dzięki możliwości dopasowanie stref i czułości detekcji ruchu, kamerę wewnętrzną Somfy możemy tak skonfigurować, by nie reagowała np. na zwierzęta domowe. Dodatkowo automatyczna przesłona chroni naszą prywatność. Szerokokątny obiektyw kamery full HD 130°, gwarantuje wysokiej jakości monitoring w ciągu dnia, a dzięki noktowizji również nocą.


fot. Paweł Pawłowski PTWP

Kamera wewnętrzna to kolejne rozwiązanie Somfy, które zdobyło uznanie w oczach jury konkursu Dobry Design. W 2016 r. najlepszym produktem do wyposażenia wnętrz w kategorii nowoczesne technologie została flagowa centrala do sterowania urządzeniami domowymi - TaHoma® Premium.

Forum Dobrego Designu to coroczne wydarzenie organizowane przez magazyn Dobrze Mieszkaj oraz portal dobrzemieszkaj.pl. Nagrody za najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz przyznawane są w 12 kategoriach, a wyboru spośród ponad 200 zgłoszonych produktów, dokonuje 150-osobowe jury złożone z architektów i projektantów wnętrz. Gala wręczenia nagród dla najlepszych produktów odbyła się podczas VI Forum Dobrego Designu 6 grudnia w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

źródło: Somfy