PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-12-19
„Inteligentny” prezent na gwiazdkę dla każdej nowoczesnej kobiety
Szukasz ciekawego świątecznego prezentu dla niej? Czy pomyślałeś kiedyś o inteligentnej domowej automatyce?

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Szukasz ciekawego świątecznego prezentu dla niej? Czy pomyślałeś kiedyś o inteligentnej domowej automatyce? To niezwykle funkcjonalne rozwiązania, które docenią kobiety żyjące dynamicznie.

Pod choinką każda kobieta chciałaby znaleźć coś wyjątkowego. Jeśli uważasz jednak, że biżuteria i kosmetyki to zbyt oczywiste pomysły, zwróć uwagę na produkty typu „Smart Home". To rozwiązania, które nie tylko poprawiają komfort i ułatwiają planowanie każdego dnia, ale także pomagają oszczędzić czas.

Dla mężczyzn, którzy już w najbliższe Święta chcieliby podarować swojej partnerce "smart prezent" Somfy przygotowało dwie ciekawe propozycje.

Urządzenie Connexoon Terrace z aplikacją na smartfon - wymarzony taras na wyciągnięcie ręki

Dla kobiet, które rozpoczynają swoją przygodę z inteligentnym domem doskonałym rozwiązaniem będzie urządzenie Connexoon. To funkcjonalna centrala, wielkości dłoni o niezwykle eleganckim designie z dedykowaną aplikacją Connexoon Terrace na smartfon, która pozwala w łatwy i efektywny sposób zarządzać zautomatyzowanymi markizami, pergolą i oświetleniem w ogrodzie lub na tarasie. Z aplikacją Connexoon każda kobieta w kilka sekund stworzy własną wizję otoczenia, idealnie dopasowaną do popołudniowego wypoczynku lub wieczornego spotkania ze znajomymi. Jednym przesunięciem palca po ekranie smartfona rozwinie markizę i schroni taras przed palącym słońcem. W ten sam, prosty sposób przyciemni światło, tworząc kameralny klimat, a w międzyczasie, z poziomu aplikacji włączy ulubioną muzykę. Co więcej, jeśli ustawienia wykreowane w danej chwili szczególnie przypadną jej do gustu, wystarczy że zrobi zdjęcie całego tarasu i odtworzy zapamiętany układ w dowolnej chwili - również jednym kliknięciem.


Centrala sterująca domem inteligentnym TaHoma Premium - pełna kontrola nad domową automatyką

Jeśli właśnie jesteście na etapie projektowania nowego domu, doskonałym prezentem dla Twojej partnerki będzie centrala zarządzania domem inteligentnym TaHoma Premium firmy Somfy. To „smart" urządzenie o zaskakująco niedużych rozmiarach, ale o ogromnych możliwościach, pozwoli każdej kobiecie sterować wieloma zautomatyzowanymi urządzeniami znajdującymi się w domu i w jego otoczeniu, w tym m.in. oknami, drzwiami, alarmem, osłonami okiennymi i markizami. Ich ustawienia będzie mogła zmienić sama, bezpośrednio lub skonfigurować system wcześniej w taki sposób, by nie musiała zawracać sobie głowy rutynowymi codziennymi czynnościami (np. otworzył rolety lub okna o konkretnej godzinie). Po każdej wykonanej czynności TaHoma Premium wyśle także dodatkowe potwierdzenie, że wszystko zostało wykonane zgodne z planem.

Co bardzo istotne system Somfy nie nadszarpnie domowego budżetu na etapie realizacji inwestycji budowalnej - kolejne elementy można dodawać do niego stopniowo, w dowolnym momencie. Jego instalacja nie wymaga także dodatkowego kucia ścian i rozprowadzania niepotrzebnych kabli, ponieważ jednostka steruje urządzeniami za pomocą sygnału radiowego. Dużym ułatwieniem jest również prosty, intuicyjny, interfejs, dzięki któremu na ekranie smartfona lub tabletu w dowolnej chwili można rozrysować i skonfigurować wszystkie zautomatyzowane urządzenia - piętro po piętrze. TaHoma Premium to system, która każda kobieta łatwo dopasuje do rytmu dnia swojego i swojej rodziny, a także sprawi, że jej życie stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

 


SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 60 krajach na świecie. Spółka posiada 114 filii, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która zapewnia wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy