PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-12-08
Somfy uczestnikiem III Forum Przemysłowego w Karpaczu
W dniach 8-10 grudnia już po raz trzeci do Karpacza przyjadą najważniejsi przedstawiciele polskiego i europejskiego przemysłu.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Czy inteligentne rozwiązania w realny sposób zwiększają nasze bezpieczeństwo i podnoszą jakość życia? A może są tylko kaprysem dla osób ceniących wygodę? Na te i inne pytania przedstawiciele branży Smart Home spróbują odpowiedzieć podczas debaty zorganizowanej w ramach III Forum Przemysłowego w Karpaczu.

W dniach 8-10 grudnia już po raz trzeci do Karpacza przyjadą najważniejsi przedstawiciele polskiego i europejskiego przemysłu. Wśród nich nie zabraknie ekspertów z branży Smart Home, którzy podczas jednego z paneli dyskusyjnych będą rozmawiać na temat „Kompleksowe rozwiązania Smart Home w budownictwie - konieczność czy kaprys?".

- Dyskusja będzie doskonałą okazją, by uświadomić ludzi, że systemy typu smart nie powstały tylko po to, by wyręczać nas w rutynowych czynnościach. Ich zastosowanie jest znacznie szersze. Już dziś inżynierowie z całego świata pracują nad smart rozwiązaniami, które pomagają monitorować stan zdrowia, a w konsekwencji także ratować ludzkie życie. Automatyka, poprzez głosowe zarządzanie poszczególnymi urządzeniami, może również znacząco ułatwić życie osób niepełnosprawnych i pomóc w opiece nad seniorami. Teraz warto zastanowić się, jak mądrze i odpowiedzialnie te możliwości wykorzystać - mówi Waldemar Niedziela, Business Developer CBS w firmie Somfy, który będzie jednym z uczestników sobotniej debaty.

W III Forum Przemysłowym w Karpaczu weźmie udział blisko 700 gości reprezentujących duży i średni biznes, zarówno z Polski jak i z zagranicy, przedstawiciele administracji publicznej, środowisk eksperckich oraz mediów. Podczas wydarzenia odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich - organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 60 krajach na świecie. Spółka posiada 114 filii, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która zapewnia wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy