PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-12-08
Partner FAKRO – firma RESPILON – w finale Smogathonu
Znamy już zwycięzców wyłonionych z finalistów trzeciej edycji Smogathonu - konkursu dla startupów, naukowców oraz ...

FAKRO Sp. z o.o.
ul. Węgierska 144A
33-300 Nowy Sącz

tel. 18 444 04 44
fax 18 444 03 33
fakro@fakro.pl
www.fakro.com.pl

» więcej o firmie

Znamy już zwycięzców wyłonionych z finalistów trzeciej edycji Smogathonu - konkursu dla startupów, naukowców oraz osób prywatnych, pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami, które skutecznie mogą pomóc w walce ze smogiem. W tym roku do konkursu zgłoszono 120 projektów technologicznych z całego świata (półfinały miały miejsce w USA, Wielkiej Brytanii, Polsce, Indiach i Hongkongu), z których wybrano 12 półfinalistów. W trakcie dwóch dni krakowskiego finału demonstrowali oni swoje rozwiązania przed naukowcami, inwestorami oraz aktywistami ekologicznymi.

Do ścisłego finału przeszło sześć zespołów, które swoje pomysły zaprezentowały w poniedziałkowy wieczór, 27 listopada 2017 roku, przed publicznością w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wśród nich znalazła się czeska firma RESPILON, twórca membrany filtrującej RESPILON AIR®, zbudowanej z warstw nanowłókien, która niezwykle skutecznie chroni przed szkodliwymi zanieczyszczeniami znajdującymi się w smogu i alergenami.


RESPILON jest partnerem firmy FAKRO, producenta stolarki budowlanej oraz akcesoriów. W produktach antysmogowych i antyalergenowych cleanAir FAKRO montowanych na oknach, zastosowano membranę filtrującą RESPILON AIR®, która w 97,7% zatrzymuje pyły zawieszone PM 2,5 oraz w 82,9% pyły PM1 (pyły PM10 zatrzymywane są w 100%). Unikalne cechy membrany zostały zbadane i potwierdzone w renomowanych laboratoriach, m.in. EMPA (Szwajcaria), VUT (Czechy) oraz Nelson (USA). Co ważne zarówno ramki, jak i markizy filtrujące cleanAir są już dostępne w sprzedaży.


W trakcie trwania finału Smogathonu można było odwiedzić stoisko firmy RESPILON, gdzie prezentowana była markiza antysmogowa cleanAir FAKRO. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ każdy z odwiedzających mógł sam sprawdzić budowę i skuteczność działania membrany.


Antysmogowy konkurs wygrał startup Artveoli ze Stanów Zjednoczonych - twórca estetycznego, wyglądającego jak obraz, panelu montowanego na ścianie, który podobnie jak rośliny w procesie fotosyntezy, potrafi zamienić dwutlenek węgla w tlen. Zwycięzcy otrzymali 100 tys. USD, z czego 75% przeznaczą na wdrożenie swojego rozwiązania w Krakowie.

FAKRO gratuluje wygranym i wszystkim finalistom!

źródło: FAKRO