PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-11-16
Somfy prezentuje swoje rozwiązania na wystawie Audio Video Show & Smart Home w Warszawie
Odwiedzający stoisko Somfy dowiedzą się również o Grupie Inteligentny Dom, którą tworzą ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Już w najbliższy weekend firma Somfy zaprasza wszystkich na ważne wydarzenie dla branży technologicznej. 17 listopada na stadionie PGE Narodowy startuje Audio Video Show & Smart Home - największa w kraju wystawa rozwiązań dla domu inteligentnego i sprzętu audio-wideo.

Podczas wystawy Somfy zaprezentuje rozwiązania, które na co dzień poprawiają komfort i bezpieczeństwo domowników oraz wpływają na wzrost energooszczędności naszych domów. Będzie można m.in. zobaczyć, jak działa TaHoma Premium, flagowa centrala sterująca urządzeniami w domu. Eksperci Somfy opowiedzą również o możliwości tworzenia scenariuszy, dzięki którym domy i mieszkania jeszcze lepiej mogą dopasować się do rytmu życia domowników, a rutynowe czynności staną się prostsze.

- Podczas wystawy Audio Video Show & Smart Home chcemy przekonać Polaków, że smart rozwiązania są dziś dostępne dla każdego, od ręki, a ich instalacja, choć trwa zaledwie chwilę, może na zawsze odmienić nasze życie. O tym jak automatyzacja naszego domu wygląda w praktyce najlepiej przekonać się na naszym stoisku, na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszam - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy w Polsce.

Odwiedzający stoisko Somfy dowiedzą się również o Grupie Inteligentny Dom, którą tworzą Somfy, Velux, Hitachi i Philips Hue. Eksperci na miejscu doradzą, które urządzenia wybierać podczas budowania smart home, by zapewnić ich nienaganne współdziałanie dla zapewnienia komfortu i pełnej funkcjonalności wyposażenia na długie lata.

Tegoroczna wystawa ma szczególny charakter, ponieważ organizatorzy po raz pierwszy w historii postanowili połączyć dwa największe branżowe wydarzenia odbywające się cyklicznie na stadionie PGE Narodowym w Warszawie: Audio Video Show oraz Targi Dom Inteligentny.

Dzięki temu, od piątku do niedzieli, na ponad 10 tys. metrów kwadratowych ekspozycji na zwiedzających oczekiwać będą najwięksi producenci domowych systemów audiowizualnych i domowej automatyki. Wśród nowości nie zabraknie m.in. najnowocześniejszych telewizorów, projektorów, zestawów hi-fi, słuchawek i systemów zarządzania domem inteligentnym. Oprócz zwiedzania imponujących wystaw goście mogą również uczestniczyć w licznych seminariach poświęconych tematyce audio-video oraz smart home.

Wystawa Audio Video Show & Smart Home otwarta będzie od 17 do 19 listopada w godzinach: w piątek (w godzinach od 13:00 do 20:00), w sobotę (od 10:00 do 20:00) oraz w niedzielę od (10:00 do 18:00).
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 60 krajach na świecie. Spółka posiada 114 filii, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która zapewnia wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy