PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-10-31
Somfy Liderem Rynku Stolarki 2017
Firma Somfy odebrała kolejną prestiżową nagrodę. Za najlepszą sprzedaż automatyki na polskim rynku producent otrzymał certyfikat Lidera Rynku Stolarki 2017.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy odebrała kolejną prestiżową nagrodę. Za najlepszą sprzedaż automatyki na polskim rynku producent otrzymał certyfikat Lidera Rynku Stolarki 2017.

Głównym kryterium, na podstawie którego wyłonieni zostali laureaci tegorocznych nagród Centrum Analiz Branżowych (CAB) i Forum Branżowego były wyniki sprzedaży przedsiębiorstw branży stolarki budowlanej za 2016 rok. Według CAB w kategorii automatyka bezkonkurencyjna okazała się firma Somfy.


- Z ogromną satysfakcją odbieram nagrodę, którą poprzez swoje zakupowe decyzje przyznają sami klienci. Dziś to osoby bardzo świadome i coraz bardziej wymagające, które doskonale wiedzą, czego oczekują od domowej automatyki. Najważniejsze są dla nich wysoka jakość i funkcjonalność w konkurencyjnej cenie oraz kompleksowy i szybki serwis. To wszystko, powtarzalnie od wielu lat, znajdują w Somfy, dlatego obdarzają naszą firmę coraz większym zaufaniem. Odbierając to wyróżnienie, chciałbym im za to serdecznie podziękować - powiedział Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy w Polsce.


Wyróżnienia dla Liderów Rynku Stolarki zostały przyznane już po raz dwunasty w 17 kategoriach. Celem konkursu jest uhonorowanie producentów oraz dostawców komponentów do produkcji drzwi i okien, którzy poprzez najwyższej jakości produkty i rozwiązania stale wpływają na wzrost komfortu i bezpieczeństwa użytkowników w domach i mieszkaniach.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 60 krajach na świecie. Spółka posiada 114 filii, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która zapewnia wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy