PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-07-14
Osłony na upalny słoneczny dzień: rolety zaciemniające
To nowoczesna alternatywa dla ciężkich, staromodnych zasłon. Sprawdzą się w hotelach, ale też w warunkach domowych - sypialni lub łazience.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

To nowoczesna alternatywa dla ciężkich, staromodnych zasłon. Sprawdzą się w hotelach, ale też w warunkach domowych - sypialni lub łazience. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy skutecznej osłony przed ostrymi promieniami słońca i ciekawskimi spojrzeniami. Sprawdź, jak wybrać najlepsze rolety z tkaninami zaciemniającymi.

Oaza spokoju w upalny dzień

Często są stosowane w hotelach, salach konferencyjnych i placówkach edukacyjnych, gdzie używa się projektorów i potrzebne jest pełne zaciemnienie okna w ciągu dnia. Równie dobrze sprawdzą się w warunkach domowych. W słoneczny dzień pozwolą uciąć sobie drzemkę lub obejrzeć film. Rolety z tkaninami zaciemniającymi będę też dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na prywatności - można je zastosować w dużych oknach w łazience lub pomieszczeniach ulokowanych na parterze. Są wykonane z grubych tkanin, więc nie prześwitują w oświetlonych wnętrzach po zmroku.

Stopień zaciemnienia i termoizolacyjność

Rolety zaciemniające najczęściej są wykonane z poliestru, gęstego materiału o gładkiej strukturze. Znajdziemy je w szerokiej palecie barw. Ponadto na rynku dostępne są dwa typy tkanin zaciemniających - blackout, zapewniające stuprocentowe zaciemnienie oraz dimout, które nie przepuszczają światła w stopniu ok. 90%.  Zależy to od stopnia gęstości specjalnej gumowanej powłoki, którą pokryte są tkaniny. Rolety zaciemniające są nie tylko elegancką dekoracją okna, osłony te wyróżnia blokowanie promieni słonecznych, ale również właściwości termoizolacyjne. Gwarantują przytulną intymną atmosferę i optymalną temperaturę we wnętrzu.


- Gumowa powłoka, którą pokryta jest tkanina, poprawia też jej termoizolacyjność. Dzięki temu rolety zaciemniające niwelują promienie słoneczne i pozwalają na utrzymanie komfortu cieplnego we wnętrzu. Tak, aby latem panował w nich przyjemny chłód, a zimą okna dłużej zatrzymywały ciepło - mówi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon okiennych. Szczególnie teraz w upalne dni rolety zaciemniające sprawiają, że we wnętrzu jest chłodniej i panuje w nim półmrok. Sprawdzą się, więc w pokojach dziecięcych i sypialniach, pozwalając na drzemkę w ciągu dnia, a także w pokojach usytuowanych od strony zachodu i na poddaszach, narażonych na szybsze nagrzewanie się.

A może eleganckie pasy?

A co z wnętrzami takimi jak gabinet, kuchnia i salon, w których przebywamy często? Szczególnie jeśli są usytuowane od południowej lub zachodniej strony. Ostre promienie słońca mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, ale nie chcemy też całkowicie rezygnować z naturalnego oświetlenia.  W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem będą tkaniny typu Dzień i Noc. - Ich materiał składa się z naprzemiennych pasów transparentnych i kryjących. Obie warstwy pracują równolegle i dzięki temu możemy całkowicie osłonić okno lub regulować ilość światła wpadającą do pomieszczenia - mówi Leszek Jarema. Rolety Dzień i Noc stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego poza funkcjonalnością, są też niebanalną dekoracją okna. Na rynku znajdziemy je również w wersji blackout. Wybór odpowiedniej osłony - rolety zaciemniającej czy z tkaniną Dzień i Noc zależy, więc przede wszystkich od naszych potrzeb, typu wnętrza, w którym chcemy je zastosować oraz jego lokalizacji.

źródło: Franc Gardiner